تبلیغات
کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده پیراپزشکی گراش - دلفین درمانى
کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده پیراپزشکی گراش

?can we be the best!? yes! why not

 

((دلفین درمانی))

 

امام صادق(ع):خداوند دلفین را نسبت به انسان مهربان قرار داد، تا آنهایی را که در حال غرقند رهایی بخشد...

 

در طول تاریخ همواره دلفین ها نماد شادی ،آزادی هیجان و به خصوص عشق بدون شرط بوده اند ...

و این ویژگی بوده كه همواره انسانها را به سمت آنها جذب كرده است .

 

دلفین ها موجودات شگفت انگیزی هستند .این مسئله را كسانی كه تجربه شنا كردن را با دلفین ها داشته اند كاملا تایید می كنند.دلفین ها به شیوه خاص خود كه به نوعی برای ما ناشناخته است باعث ارتقای سطح انرژی روانی انسان ها می شود.

 

داستان های واقعی بی شماری در مورد دلفین هایی كه در تشخیص یا درمان بیماری های انسانها به آنها كمك كرده اند و یا انسانهایی را از غرق شدن نجات داده اند،وجود دارد...

 

داستان در مورد مرد جوانی است كه عادت داشت هر روز با یك دلفین شنا كند و رابطه صمیمانه بین آنها شكل گرفته بود .روزی دلفین با دمش شروع به ضربه زدن به شانه مرد كرد.مرد اعتنایی نكرد اما دلفین ضربات سنگین تری به شانه آن مرد وارد كرد به طوری كه دنده هایش شكست ،مرد جوان فورا به بیمارستان رسانده شد و تحت درمان قرار گرفت ...و عكس برداری با اشعه x شروع شكل گیری یك غده را در ریه مرد نشان داد كه در غیر این صورت به هیچ وجه قابل تشخیص نبود....

 

گفته می شود،سیستم ردیاب صوتی دلفین ها شباهت زیادی با سیستم فرا صوتی دارد كه برای تشخیص بیماری مورد استفاده قرار می گیرد...دلفین ها صداهایی را تولید می كنندكه می تواند از بافت نرم عبور كند و اطلاعات بدن ما را برای پردازش به مغز دلفین باز گرداند و به این صورت درون بدن ما را ببیند و در صورت هر گونه بافت ناهنجار مانند تومور، آن را تشخیص دهند.

 

تعداد بی شماری از افرادی كه دچار درجات مختلف افسردگی بودند پس از ساعتی شنا با این شناگران پر مهر احساسی كاملا متفاوت را تجربه كردند و افسردگی را به فراموشی سپردند.

 

در سال1998مبنی بر اینكه پسری 8ساله از آسیب مغزی از زمان تولد رنج میبرد،پس از شنا كردن با یك دلفین توانسته بود برای اولین بار حرف بزند.البته این كودك تنها مورد درمان شده به شیوه "دلفین درمانی"نبوده است .در هر یك از این مراكز تعداد روز افزون این كودكان با این روش تحت درمان قرار  می گیرند و با افزایش دانش انسان در این زمینه بر میزان و كیفیت این درمان افزوده می شود.

 

محققان با سنجش امواج مغز انسان پس از ارتباط و تماس نزدیك با دلفین ها دریافتند این ارتباط باعث ایجاد حالت ذهنی الفا در آنها می شود كه می توند در تقویت سیستم ایمنی نقش موثری داشته باشد .

 

علت این همه علاقه و محبت دلفین ها نسبت به انسان شناخته شده نیست .امانكته بسیار جالبی كه در مورد آنها وجود دارد شباهت بسیار زیاد آنها به انسان است .بررسی های انجام شده در دانشگاهAMتگزاس نشان داد از 22كروموزوم دلفین ها 13مورد كاملا با كرموزوم های انسانی یكسان است و 9مورد باقی مانده به صورت تركیبی از كروموزوم های انسانی یا ترتیبی متفاوت از آنها دیده شده اند.

 

علاوه بر این حجم مغز دلفین ها نیبت به جثه آنها پس از انسان در ردیف دوم قرار دارد و پس از انسان از بیشترین درصد هوش برخوردارند.

 

دكتر"برنی سیگل"طراح و نویسنده كتاب "عشق،پزشكی و معجزات "در مورد عشق بدون قید و شرط می نویسد و معتقد است تمام بیماری ها در نهایت مربوط به فقدان عشق یا صرفا تجربه كردن عشق مشروط است ...

 

شاید از نقطه نظر دكتر سیگل بتوان علت نیروی اسرار آمیز دلفین ها در شفابخشی انسانها را توجیه كرد .دلفین ها نه از اصول ارتباط موثر چیزی میدانندو نه در روانشناسی تخصصی دارند .اما بیش از هر روانشناس و هر انسان توانسته در مدت بسیار كوتاهتر از آنچه بتوان تصور كرد،رنج و ناراحتی های انسان را محو كند .

 

آن ها فقط یك چیز را خوب بلدند و آن عشق بدون شرط است ....

 

شاید با الگو قرار دادن عشق بی قید و شرط دلفینها و چهره همیشه خندان و روحیه شاد آن ها ما نیز بتوانیم به قدرت اسرار آمیز و شادی بی پایانشان دست یابیم ....

 

یك دنیای بدون پیش داوری ،بدون خشم ،و بدون انتظارات بیهوده ...دنیای مملو از عشق و احترام .....

 

 

 

تهیه و تنظیم: شیوا نصری زاده مقدم

 فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

نظرسنجی

  نظر شما راجع به این website چیست؟
آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها